UŻYTKOWNICY ON-LINE 

ODWIEDZIŁO NAS

lekkoatletyka_dla_kazdego_logo

ARCHIWUM

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
goldwell

W związku z tworzeniem kalendarza imprez na 2021 naszego województwa zwracam się z prośba o nadsyłanie propozycji lokalnych zawodów wzorem lat ubiegłych, w celu umieszczenia w kalendarzu na 2021 rok. Termin ostateczny to 15 grudzień 2020. Markowicz Eugeniusz

Szanowni Państwo,

uprzejmie przypominam o składaniu wniosków o podział punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego zgodnie z REGULAMINEM WSPÓŁZAWODNICTWA

MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ SPORTOWO.

Poniżej przesyłam zapisy dotyczące podziału punktów i ekwiwalentu:

Czytaj dalej

Serdecznie zapraszam do czynnego udziału w E-Konferencji Ldk!

Zapraszamy trenerów, zawodników oraz wszystkich zainteresowanych aktywnością fizyczną na konferencje Ldk!, które odbędą się w tym
roku w wersji online.

Czytaj dalej

W rozgrywanych 24.10.2020 słowackich Dudnicach Agnieszka Ellward (WKS Flota Gdynia) została mistrzynią Polski w chodzie na 50 kilometrów.

Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki
informuje iż
od dnia 26 października 2020
będzie pracować w trybie zdalnym.
Kontakt :
pomozla@pzla.pl
tel. 58 344 97 15

Zgrupowanie odbędzie się w Muszynie w terminie 2-13.11.2020. Potwierdzenia lub rezygnację z udziału w zgrupowaniu należy przesłać e-mailowo na adres zbigniew.rolbiecki@pzla.pl do dnia 24.10.2020. ( dopłata do zgrupowania 200 zł ) W dniu 25.10.2020 zostanie przedstawiona lista zawodników/zawodniczek zakwalifikowanych na to zgrupowanie oraz wszystkie informacje związane ze zgrupowaniem.

Lista zawodników ZKN – blok wytrzymałości

Czytaj dalej

 

Zmarł Włodzimierz Amerski (urodzony w 1949 roku) lekkoatleta, dziennikarz znany w trójmiejskim i pomorskim środowisku sportowym – i nie tylko sportowym.

Czytaj dalej

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w warsztatach metodyczno-szkoleniowych dla trenerów Ldk!, Wykłady oraz zajęcia praktyczne prowadzone będą 23-25 października w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym MOLO, ul. Klonowa 16, 97-213 Smardzewice.
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenie przez panel –https://forms.gle/qNncvvHHaCdZNE7b7 Szczegółowy program warsztatów zostanie
opublikowany w najbliższych dniach.

Kolejne planowane warsztaty (lokalizacje mogą ulec zmianie ze względu na
aktualny stan epidemii w danym powiecie):

Ciechocinek – 13-15.11.2020 r.
Karpacz – 11-13.12.2020 r.

W dniach 7-14.10.2020 biuro POMOZLA jest nieczynne – urlop.

Termin planowanego finału Dysku Pomorskiego w Bytowie 21 października 2020 . Prosimy kierowników ekip powiatowych o pilne podanie aktualnych danych do wynajmu transportu ( ilość miejsc w busie/autobusie, numer telefonu do kierownika ekipy, miejsce zbiórki)

W dniu dzisiejszym z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Henryka Fiedorowicza – Przewodniczącego Wojewódzkiego Kolegium Sędziów, niezwykle doświadczonego sędziego, pomocnego, uczynnego i empatycznego Kolegi.
Składamy wyraz współczucia i żalu Rodzinie oraz Bliskim.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Sędziowie z WKS w Gdańsku

Społeczność lekkoatletyczna województwa pomorskiego

 

52. PZLA Mistrzostwa Polski U-18, które w miniony weekend zakończyły się w Radomiu. W klasyfikacji punktowej bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja AZS AWFiS Gdańsk, a w medalowej wyprzedzili ją lekkoatleci ZS KU Politechniki Opolskiej. Pomimo tego, że gdańska reprezentacja zdobyła ich siedem, to o jej 2. miejscu zdecydowała liczba tych z najcenniejszego, złotego kruszcu, których o jeden więcej wywieźli z Radomia lekkoatleci z Opola.

Medal złoty

PIETRZAK Kamil, URBAN Monika, JANICKA Dominika, CHOJNOWSKI Antoni (SKLA Sopot), 4x600m mix U16 – 6:15,86

LIGARSKA Paulina (SKLA Sopot), siedmiobój – 5648 pkt

Medal srebrny

GRABOWSKA Hanna (AML Słupsk), pięciobój – 2989 pkt

Medal brązowy

KUBACKI Antoni, GÓRSKA Małgorzata, KRÓLAK Marta, FIJAŁKOWSKI Mikołaj (SKLA Sopot), 4x600m mix U16 – 6:25,78

ADAMCZYK Patrycja (AZS-AWFiS Gdańsk), siedmiobój – 4782 pkt

 

MEDAL ZŁOTY

CZEPIEL Milena, SMOROŃ Nadia, GLAZA Julia, DURAJ Dominika (Pomorskie), sztafeta szwedzka U16 – 2:19,51

OSIŃSKI Jan, ZAKRZEWSKI Marek, KOŁODZIEJSKI Oliwier, GOSTOMCZYK Jan (Pomorskie), sztafeta szwedzka U16 – 2:02,75

OSIŃSKI Jan, GOSTOMCZYK Jan, ZAKRZEWSKI Marek, KOŁODZIEJSKI Oliwier (AML Słupsk), 4x200m U16  – 1:31,89

MEDAL SREBRNY

KOZELAN Hubert, FOJUTH Kacper, ŁOWICKI Michał, MAJCHRZAK Wiktor (Pomorskie), sztafeta szwedzka U18 – 1:58,35

ZMARZŁA Weronika, FORMELLA Aleksandra, JACHOREK Aleksandra, PIETROŃ Monika (SKLA Sopot) 4x200m U20 – 1:41,44

MEDAL BRĄZOWY

ZMARZŁA Weronika, FORMELLA Aleksandra, ZAPORA Blanka, PIETROŃ Monika (SKLA Sopot), 4x200m – 1:42,84