UŻYTKOWNICY ON-LINE 

lekkoatletyka_dla_kazdego_logo

ARCHIWUM
Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

goldwell

 

Zmarł Włodzimierz Amerski (urodzony w 1949 roku) lekkoatleta, dziennikarz znany w trójmiejskim i pomorskim środowisku sportowym – i nie tylko sportowym.

Absolwent poznańskiej AWF, zaczynał jako fotoreporter a wkrótce potem dziennikarz gdańskiego oddział PAP (1979-88). Pracował w Dzienniku Bałtyckim i Wieczorze Wybrzeża, współtworzył przez wiele lat Osiedlową Telewizję „Rozstaje” na gdańskiej Zaspie. Publikował m.in. w Gazecie Gdańskiej i na portalu wybrzeze24.pl. Przez 6 lat był rzecznikiem prasowym Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

Od 2015 roku prowadził swój blog (amerski.blogspot.com), na którym aparatem fotograficznym i „piórem” opisywał duże i małe wydarzenia w Trójmieście i na Pomorzu, często jako jeden z nielicznych lub nawet jedyny dziennikarz. Od lokalnych, dziecięcych inicjatyw, po tenisowe French Open i Igrzyska Polonijne w Gdyni. Ostatnią imprezą, którą uwiecznił, był zlot żaglowców Baltic Sail Gdańsk w sierpniu tego roku.

 

Przemknął też Włodek przez naszą redakcję. Po latach spędzonych w reżimie agencji prasowej, poddawał się jedynie… reżimowi własnej odrębności. Ten wymiar współpracy bywał kłopotliwy, lecz znienacka przynosił przyjemne niespodzianki. Włodek oglądał świat ze swojej perspektywy, ale miewał przy tym znaleziska dziennikarsko niebanalne. Czego nie opisał, to pięknie sfotografował. Jego polarne fotografie ze Spitsbergenu uchwyciły jakby przy okazji unikalny talent autora. Z zamiłowania sportowiec, lekkoatleta, grywał w mistrzostwach Polski dziennikarzy w futbolu i koszykówce. Grał też pasjami w tenisa, głównie debla, choć nie byłby sobą gdyby w grze podwójnej nie grał na sposób pojedynczy. Tak jak w życiu zawodowym, które mógł mieć łatwiejsze.