891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Z trójki paralekkoatletów z Pomorza, którzy reprezentowali nasz kraj w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio z medalem wrócił tylko Lech Stoltman (fizjoterapeuta Grzegorz Dorszyński) z Chojnic.  Zawodnik GZSN Start Gorzów zdobył brązowy medal w  pchnięciu kulą w kategorii F55 z wynikiem 12,15m, powtórzył tym samy swój sukces sprzed pięciu lat z igrzysk w Rio.
Debiutantka na igrzyskach, 20 letnia Faustyna Kotłowska (trener Leszek Zblewski) z Kościerzyny, wywalczyła 7 miejsce w rzucie dyskiem w kategorii F64. Zawodniczka UKS Olimpijczyk Skorzewo i GZSN Start Gorzów uzyskała wynik 33,40m.
Dwukrotnemu  wicemistrzowi paraolimpijskiemu,  Danielowi Pekowi (trener Leszek Zblewski) z Kościerzyny nie udało się powtórzyć sukcesu z Londynu i Rio. Zawodnik UKS Olimpijczyk Skorzewo  i SRS Szansa Start Gdańsk wywalczył 7 miejsce w biegu na 1500m w kategorii T20 z wynikiem 4:01,00.
Polscy lekkoatleci w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio wywalczyli 11 medali, 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.  Gratulujemy zawodnikom i trenerom znakomitych wyników!