UŻYTKOWNICY ON-LINE 

lekkoatletyka_dla_kazdego_logo

ARCHIWUM
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Monika Pyrek Tour – najlepsi tyczkarze sezonu wyłonieni

Monika Pyrek Tour czyli zawody tyczkarskie organizowane przez jedną z najbardziej utytułowanych polskich tyczkarek dobiegły końca. Ta akcja, to cykl profesjonalnych zawodów, które w dniach 15-25 sierpnia odbyły się w czterech polskich miastach. Inicjatywa była skierowana głównie do młodzieży, która pierwsze skoki o tyczce raczej ma już za sobą. Cel projektu – wyłonienie najlepszych młodych tyczkarzy i tyczkarek w Polsce. Misja zakończona powodzeniem!

Szczecin, Bydgoszcz, Poznań i Gdańsk – to te miasta odwiedziła fundacyjna drużyna Moniki Pyrek, a wraz z nią zjechało się prawie całe tyczkarskie środowisko. Dzięki temu, że poprzeczka zawisła na wysokości już od jednego metra, to nawet ci najmłodsi adepci skoku o tyczce mieli szanse powalczyć o medale. Dzięki temu padło wiele tzw. „życiówek” i ci najmłodsi zawodnicy (najmłodszy uczestnik – Daniil Kaliniczenko – 7 lat), mieli szanse na sprawdzenie swoich możliwości na profesjonalnych zawodach. Zawody każdorazowo były przeprowadzone z wykorzystaniem infrastruktury posiadającej wszelkie atesty i wymagania niezbędne do uzyskania rangi zawodów I klasy, oficjalnie wpisanych do kalendarza PZLA.

 

Młodym tyczkarzom życzę by spełniali swoje marzenia, by wyznaczali sobie cele i za nimi podążali. Mam nadzieję, że dzięki Monika Pyrek Tour choć odrobinę mogą je realizować  – mówi Monika Pyrek.

 

Konkurs skoku o tyczce każdorazowo połączony był z piknikiem rodzinnym, gdzie poza zawodami sportowymi w programie imprezy była również specjalna strefa sportowo-pomiarowa przygotowana nie tylko dla zawodników, ale także kibiców i rodzin obecnych podczas imprezy. Do oddania pierwszych skoków i szalonej zabawy zagrzewali m.in. utytułowani polscy lekkoatletci – Anna Rogowska, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, oraz ulubieniec wszystkich dzieci – Pan Tyczka czyli fundacyjna maskotka.

Monika Pyrek Tour to świetna inicjatywa. Dla dzieci i dzięki dzieciom. Wspaniały projekt i niech trwa jak najdłużej. – podsumował 6. Zawodnik IO w Tokio – Piotr Lisek.

Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszył się skok o tyczce na dmuchańca oraz skok o tyczce do basenu z kulkami. Monika Pyrek Tour w Gdańsku był wyjątkowy, ponieważ na koniec zawodów odbyła się dekoracja nie tylko zwycięzców środowych zawodów, ale również podsumowanie klasyfikacji generalnej. Nagrody ufundowało Suunto i Salomon.

Oto zwycięzcy klasyfikacji generalnej:

U16 DZIEWCZĄT:

I miejsce – Lilly Nichols

II miejsce – Anastasia Kostyrko

III miejsce – Liza Kaliniczenko

 

 

U16 CHŁOPCY:

I miejsce – Paweł Pościech

II miejsce – Nikodem Kruk

III miejsce – Kacper Kurzewski

 

OPEN KOBIETY:

I miejsce – Agnieszka Kaszuba

II miejsce – Lilly Nichols

III miejsce – Valentyna Jakovenko

 

OPEN MĘŻCZYŹNI:

I miejsce –  Sebastian Chmara

II miejsce – Przemysław Czerniak

III miejsce –  Adam Ostatek

 

 

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji dostępne na stronie www.fundacjamonikipyrek.pl oraz w social mediach @fundacjamonikipyrek.pl.

 

Kontakt: biuro@fundacjamonikipyrek.pl