UŻYTKOWNICY ON-LINE 

ODWIEDZIŁO NAS

lekkoatletyka_dla_kazdego_logo

ARCHIWUM
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
goldwell

Komunikat Techniczny
XII Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej „ Dysk Pomorski 2020” stadion LA BYTÓW Kompleks “NIMFA” Mickiewicza 13 77-100 Bytów, ul. Brzozowa, 30.09.2020

 

Zawodnicy startują z numerami startowymi przyporządkowanymi przez WSZS w Gdańsku ( na dole nazwa powiatu, na środku numer- przygotowane przez zgłaszających). Powiat Gdańsk – I Powiat Gdynia – II Powiat Słupsk Gr. – III Powiat Sopot – IV Powiat Bytów – V Powiat Chojnice – VI Powiat Człuchów – VII Powiat Pruszcz – VIII Powiat Kartuzy – IX Powiat Kościerzyna – X Powiat Kwidzyn – XI Powiat Lębork – XII Powiat Malbork – XIII Powiat Nowy Dwór – XIV Powiat Puck – XV Powiat Słupsk Z. – XVI Powiat Starogard – XVII Powiat Tczew – XVIII Powiat Wejherowo – XIX Powiat Sztum – XX

Wstępny program minutowy :

11.00 Otwarcie imprezy

11.10 60 m dz. 09 – 10, skok w dal chł i dz. 09 – 10; rzut p.p. 07-08 chł i dz

11.25 60 m chł. 09– 10

11.40 60 m dz. 07 – 08

11.55 60 m chł. 07 – 08

12.10 100 m dz. 05 – 06

12.25 100 m chł 05 – 06, skok w dal dz. i chł 07 – 08;rzut p.p. 09- 10 chł i dz

12.40 600 m dz. 05 – 06,

12.55 600 m dz. 07 – 08

13.10 1000 m chł 05 – 06

13.20 1000 m chł. 07- 08 skok w dal dz. i chł 05 – 06;

13.35 300 m dz. 09 – 10

13.50 300 m chł. 09 – 10

14.10 sztafeta 4×100 m 07– 08 kula dz i chł 05-06

14.20 sztafeta 4x 100 m 09 – 10

14.30 sztafeta szwedzka 05 – 06 –

Punktacja za zajęte miejsce w konkurencji indywidualnej dla powiatu za 1m- 20pkt, 2m- 19pkt 3m 18pkt itd. do 20m- 1pkt, za sztafety punkty x 2( 1m 40pkt itd)

Suma punktów we wszystkich kategoriach daje sumę wyników całego powiatu

-( zawodnicy mają prawo startu w jednej konkurencji indywidualnej i sztafecie)

– starty p.k. za zgodą organizatora

– zawody odbędą się bez względu na pogodę

– nie pobiera się opłaty startowej

– indywidualnie zawodnicy otrzymują medale, najlepsze powiaty puchary

– za ubezpieczenie i badania lekarskie odpowiadają zgłaszające powiaty

– w biegach odbędą się serie na czas,

– w konkurencjach technicznych każdy zawodnik ma 4 próby

– program może ulec zmianom ze względu na pogodę, ilość zgłoszeń itd.

zgłoszenia kierowników ekip na adres zsborzytuchom@vp.pl lub telefonicznie 508199156- Jarosław Ścigała . Istnieje możliwość dofinansowania przejazdu autokaru dla reprezentacji powiatowych po wcześniejszym zgłoszeniu do biura pomozla i do Jarosława Ścigały – Firma transportowa będzie wskazana przez Pomorską Federację Sportu na podstawie przetargu. Powyższe informacje należy przekazać do 20 .09.2020. Zgłoszenia do zawodów  w systemie domtel -sport, po deklaracji udziału firma domtel przydzieli kody dla reprezentacji poszczególnych powiatów- mogą być ubiegłoroczne.

Etapy realizacji zadania     – szkolny i gminny do 10 września  2020 ( eliminacje szkolne i gminne poprzez zawody szkolne i gminne, sprawdziany i starty kontrolne, na podstawie uzyskanych wyników wyłonienie reprezentacji do zawodów powiatowych- odpowiadają gminne szkolne związki sportowe przy pomocy klubów LA i UKS)

powiatowy do 20 września 2020( udział reprezentacji poszczególnych gmin w mistrzostwach powiatów województwa pomorskiego, po zakończeniu zawodów powiatowych powołania reprezentacji powiatowych na finał wojewódzki- odpowiadają powiatowe szkolne związki sportowe przy pomocy klubów LA i POZLA)
wojewódzki 30 września  2020 Kompleks NIMFA w Bytowie( rywalizacja pomiędzy reprezentacjami 20 powiatów województwa pomorskiego- odpowiedzialny Zarząd POZLA i WSZS )

 

konkurencje ( zawodnicy mają prawo startu w jednej konkurencji indywidualnej i sztafecie)

Kategoria dzieci młodszych (10-09)– dziewczęta 60m, 300m, skok w dal, rzut piłeczką palantową,                                                                         chłopcy 60m, 300m, skok w dal, rzut piłeczka palantową
                                                                         sztafeta 4x100m 2dz i 2 chł

            Kategoria dzieci starszych( 08-07) – dziewczęta 60m, 600m, skok w dal, rzut p.p
                                                                         chłopcy 60m, 1000m, skok w dal, rzut p.p
                                                                         sztafeta 4x100m 2dz i 2 chł      

           Kategoria młodzików (05-06)- dz.100m, 600m, skok w dal, pchnięcie kulą
chł 100m, 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą
s
ztafeta   szwedzka 100m dz, 200mchł, 300m dz, 400m chł

Punktacja za zajęte miejsce w konkurencji indywidualnej dla gminy powiatu za 1m- 20pkt, 2m- 19pkt 3m 18pkt itd. do 20m- 1pkt, za sztafety punkty x 2( 1m 40pkt)

 

1718 październik 2020– konsultacje szkoleniowe dla 3 najlepszych reprezentacji w COS Cetniewo pod okiem wykwalifikowanych trenerów POZLA i kadry wojewódzkiej, powołania dla najbardziej uzdolnionych zawodników do szkolenia w ramach kadr wojewódzkich LA w kategoriach młodzika i juniora,