UŻYTKOWNICY ON-LINE 

lekkoatletyka_dla_kazdego_logo

ARCHIWUM
czerwiec 2026
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sporą niespodziankę sprawiła w Sztokholmie Angelika Cichocka zwyciężając w biegu na 1500 m podczas czwartkowej Diamentowej Ligi, trzecie miejsca zajęli: Patryk Dobek, Adam Kszczot i Kamila Lićwinko.

Aż 11 zawodniczek, które stanęły na starcie biegu na 1500 m legitymuje się lepszymi rekordami życiowymi od Angeliki Cichockiej, ale w sztokholmskim deszczu i chłodzie (12 st. C) Polka była nie do pokonania. Przez 3 okrążenia Cichocka biegła na 8 – 9 pozycji, po 1200 m zaczęła poprawiać swą lokatę, ponad sekundową przewagę na mecie wywalczyła kapitalnym finiszem na ostatnich 60 m. Zawodniczka SKLA Sopot wygrała w czasie 4:03.25 (rekord życiowy 4:03.06), wyprzedzając Szwedkę Meraf Bahtę i Etiopkę Gudaf Tsegay (obie po 4:04.37). Sofia Ennaoui osiągnęła rezultat 4:07.87 (12 m.).

W biegu na 400 m przez płotki biegnący na zewnętrznym torze Patryk Dobek (49.89) stoczył zaciętą walkę o drugie miejsce z Amerykaninem Kerronem Clementem (49.87), zwyciężył Portorykańczyk Javier Culson, medalista igrzysk londyńskich, 49.43.

źródło: www.pzla.pl