UŻYTKOWNICY ON-LINE 

lekkoatletyka_dla_kazdego_logo

ARCHIWUM
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Dzienne archiwum: 8 września 2021

Pomorska Federacja Sportu finansuje wiele zadań realizowanych przez Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. W podstawowym budżecie otrzymujemy środki na działalność biura, które znajduje się w budynku PFS. Mamy zabezpieczenie dla realizacji kalendarza okręgowych zawodów lekkoatletycznych. Możemy również dofinansować udział zawodników kategorii młodzieżowych w imprezach rangi mistrzowskiej. W ramach programu Dyscyplin Strategicznych realizujemy Olimpiadę Lekkoatletyczną o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego “Dysk Pomorski”. Okręg otrzymuje dofinansowanie do szkolenia Kadry Województwa Młodzików. Najlepsi młodzieżowcy i ich trenerzy korzystają z dotacji do Pomorskiej Kadry Młodzieżowej. Istnieje również możliwość organizacji badań, pomocy psychologicznej itd w ramach Zespołu Wsparcia Metodycznego. Spektrum wspólnych działań jest bardzo szerokie dlatego przedstawiciele POZLA spotkali się z dyrektorem PFS. W bieżącym roku skorzystaliśmy również z programu stypendialnego. Pan Bartosz Krawczyński oraz prezesi Jarosław Ścigała i Leszek Migda rozmawiali o możliwościach poszerzenia dotychczasowej współpracy dla rozwoju LA i sportu w województwie pomorskim.

Z trójki paralekkoatletów z Pomorza, którzy reprezentowali nasz kraj w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio z medalem wrócił tylko Lech Stoltman (fizjoterapeuta Grzegorz Dorszyński) z Chojnic.  Zawodnik GZSN Start Gorzów zdobył brązowy medal w  pchnięciu kulą w kategorii F55 z wynikiem 12,15m, powtórzył tym samy swój sukces sprzed pięciu lat z igrzysk w Rio.
Debiutantka na igrzyskach, 20 letnia Faustyna Kotłowska (trener Leszek Zblewski) z Kościerzyny, wywalczyła 7 miejsce w rzucie dyskiem w kategorii F64. Zawodniczka UKS Olimpijczyk Skorzewo i GZSN Start Gorzów uzyskała wynik 33,40m.
Dwukrotnemu  wicemistrzowi paraolimpijskiemu,  Danielowi Pekowi (trener Leszek Zblewski) z Kościerzyny nie udało się powtórzyć sukcesu z Londynu i Rio. Zawodnik UKS Olimpijczyk Skorzewo  i SRS Szansa Start Gdańsk wywalczył 7 miejsce w biegu na 1500m w kategorii T20 z wynikiem 4:01,00.
Polscy lekkoatleci w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio wywalczyli 11 medali, 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.  Gratulujemy zawodnikom i trenerom znakomitych wyników!