UŻYTKOWNICY ON-LINE 

lekkoatletyka_dla_kazdego_logo

ARCHIWUM
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Miesięczne archiwum: wrzesień 2021

Klub MLKS „Baszta” Bytów wraz z Szkołą Podstawową w Gostkowie zapraszają  na Ogólnopolski XXXII ,,Bieg Rodła”  który odbędzie się 09.10.2021.r. W załączeniu przesyłamy regulamin Biegu Rodła

Regulamin

Termin zgłoszeń mija dziś! Zgłoszenia na klgdynia@tlen.pl z podaniem pierwszej wysokości od jakiej zacznie zawodnik.

Zarząd POZLA Gdańsk w listopadzie poinformuje o zasadach dofinansowania pobytu zawodników w MP w biegach przełajowych.
https://pzla.pl/aktualnosci/12424-regulamin-93-pzla-mistrzostw-polski-w-biegach-przelajowych-oraz-mistrzostw-polski-masters

21 września w Malborku odbywał się piknik lekkoatletyczny „Z podwórka na bieżnię” organizowany przez Fundację Wychowanie przez Sport.

Imprezę prowadził propagator królowej sportu, wiceprezes PZLA Pan Sebastian Chmara. Doskonały wieloboista udekorował miejscowego trenera i sędziego Pana Norberta Sajkowskiego Złotą Odznaką Honorową PZLA. Prezes POZLA Jarosław Ścigała w imieniu Zarządu wręczył wyróżnienia z okazji jubileuszu pracy szkoleniowej i sędziowskiej na rzecz pomorskiej lekkoatletyki. Trener Jacek Pajda jest od 40 lat szkoleniowcem klubów  ze Sztumu i Malborka. Norbert Sajkowski 30 lat pracuje w klubie Sokół Malbork. Panowie w swojej karierze wychowali rekordzistów Polski i reprezentantów kraju, również w sporcie osób niepełnosprawnych. Gratulujemy i życzymy kolejnych jubileuszy.

złoty medal
Lilly Nichols- tyczka 3,90 SKLA Sopot trener Anna Rogowska
Małgorzata Miedziewska – oszczep 45,80 -AML Słupsk trener Mirosław Witek
srebrny medal
Melisa Gładikowska – kula 12,88 AML Słupsk trener Mirosław Witek
Mateusz Buśko- 1000m 2:38,74 Ekoludek Szczenurze trener Witold Krużycki
brązowy medal

Milena Patejuk – wzwyż 164cm AML Słupsk trener Bernadeta Kopeć

Województwo zajęło wysokie 5 miejsce w klasyfikacji medalowej. SKLA Sopot było 3 z 3 złotymi medalami . Gratulacje dla wszystkich zawodników za ambitną postawę i podziękowania dla trenerów klubowych i kadrowych.

Udanie startowali nasi zawodnicy dzisiaj w Karpaczu, podczas Mistrzostw Polski U16. Pierwszy dzień zawodów kończymy z 4 medalami dla pomorskiego: 2xzłoto, srebro i brąz.

🥇 ➡️2000m (6:24,54) Kaja Kulik SKLA Sopot, trener Ryszard Urbanek
🥇 ➡️600m (1;23,14 PB) Antoni Kubacki SKLA Sopot, trener Ryszard Urbanek
🥈 ➡️1000m przeszkody (2;44,54 PB) Aleksander Nurkowski LKS Jantar Ustka, trener Lucyna Kuklińska – Nurkowska
🥉 ➡️kula 5kg (15,06m PB) Dominik Armstrong LKS Ziemi Puckiej Puck, trener Rafał Kownatke
Gratulacje dla młodzieży i ich trenerów 💪👏👏👏

 

Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zwraca się z prośbą do klubów uczestniczących w PZLA Mistrzostwa Polski U16 2021. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego – 24-26.09.2021 w Karpaczu o pobieranie faktur za wyżywienie i zakwaterowanie na

 

Pomorska Federacja Sportu,

Al. Zwycięstwa 51 ,

80-213 Gdańsk

NIP 957 00 27 236

 

w opisie konieczny musi być opis  ” wyżywienie i zakwaterowanie zawodników woj. pomorskiego podczas MP U 16 w Karpaczu w dniach 24-26.09.2021″.

 

Bez tego zapisu PFS nie rozliczy faktur.

kwota dofinansowania to 160 zł za pobyt zawodnika na zawodach

Memoriał im. Ryszarda Ksieniewicza był ostatnim mityngiem okręgu pomorskiego w tym sezonie. Przed nami starty przełajowe i halowe. Za tydzień MP U 16 w Karpaczu.
W konkurencjach memoriałowych zwyciężyli zawodnicy Jantara Ustka – Klaudia Regin – mistrzyni świata juniorek z Bydgoszczy i brązowy medalista MP z Lublina Dawid Kościów- 70,60m . Weronika Lizakowska udanie debiutowała na 2000m z przeszkodami – 6:35,91.

Przedstawiciele POZLA Gdańsk uczestniczyli w Krajowym Zjeździe Delegatów w Warszawie. Prezesem na kadencję 2021-2024 został wybrany Henryk Olszewski. Do Zarządu wybrano Sebastiana Chmarę, Tomasza Majewskiego, Urszulę Jaros, Lecha Leszczyńskiego, Tadeusza Osika i Zbigniewa Polakowskiego. Gratulujemy i życzymy takich sukcesów organizacyjnych i sportowych jak w mijającej kadencji. Liczymy na owocną współpracę z naszym okręgiem. Przy okazji wyborów delegaci mogli zwiedzać nową siedzibę PZLA.

Informujemy, że zgodnie z komunikatem technicznym organizatora po stronie klubów są zamówienia pobytu na Mistrzostwach Polski
U 16 .
Po zamknięciu listy zgłoszeń POZLA Gdańsk poinformuje o kwocie dofinansowania do pobytu dla zawodników. Szacujemy, że dofinansowanie może wynieść ok. 160,00 zł na zawodnika. Transport i pozostałe koszty po stronie klubów ( różnica kosztów pobytu, pobyt trenerów, kierowców).
Przypominamy o zgłoszeniach zawodników i trenerów w systemie domtel-sport.

Pomorska Federacja Sportu finansuje wiele zadań realizowanych przez Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. W podstawowym budżecie otrzymujemy środki na działalność biura, które znajduje się w budynku PFS. Mamy zabezpieczenie dla realizacji kalendarza okręgowych zawodów lekkoatletycznych. Możemy również dofinansować udział zawodników kategorii młodzieżowych w imprezach rangi mistrzowskiej. W ramach programu Dyscyplin Strategicznych realizujemy Olimpiadę Lekkoatletyczną o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego „Dysk Pomorski”. Okręg otrzymuje dofinansowanie do szkolenia Kadry Województwa Młodzików. Najlepsi młodzieżowcy i ich trenerzy korzystają z dotacji do Pomorskiej Kadry Młodzieżowej. Istnieje również możliwość organizacji badań, pomocy psychologicznej itd w ramach Zespołu Wsparcia Metodycznego. Spektrum wspólnych działań jest bardzo szerokie dlatego przedstawiciele POZLA spotkali się z dyrektorem PFS. W bieżącym roku skorzystaliśmy również z programu stypendialnego. Pan Bartosz Krawczyński oraz prezesi Jarosław Ścigała i Leszek Migda rozmawiali o możliwościach poszerzenia dotychczasowej współpracy dla rozwoju LA i sportu w województwie pomorskim.

Z trójki paralekkoatletów z Pomorza, którzy reprezentowali nasz kraj w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio z medalem wrócił tylko Lech Stoltman (fizjoterapeuta Grzegorz Dorszyński) z Chojnic.  Zawodnik GZSN Start Gorzów zdobył brązowy medal w  pchnięciu kulą w kategorii F55 z wynikiem 12,15m, powtórzył tym samy swój sukces sprzed pięciu lat z igrzysk w Rio.
Debiutantka na igrzyskach, 20 letnia Faustyna Kotłowska (trener Leszek Zblewski) z Kościerzyny, wywalczyła 7 miejsce w rzucie dyskiem w kategorii F64. Zawodniczka UKS Olimpijczyk Skorzewo i GZSN Start Gorzów uzyskała wynik 33,40m.
Dwukrotnemu  wicemistrzowi paraolimpijskiemu,  Danielowi Pekowi (trener Leszek Zblewski) z Kościerzyny nie udało się powtórzyć sukcesu z Londynu i Rio. Zawodnik UKS Olimpijczyk Skorzewo  i SRS Szansa Start Gdańsk wywalczył 7 miejsce w biegu na 1500m w kategorii T20 z wynikiem 4:01,00.
Polscy lekkoatleci w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio wywalczyli 11 medali, 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.  Gratulujemy zawodnikom i trenerom znakomitych wyników!

Pragnę serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XXIII Memoriale im. Michała Barty w Kołobrzegu, który odbędzie się 12.09.2021 na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Śliwińskiego w Kołobrzegu. Wspólnie z KMKL SZTORM Kołobrzeg chcielibyśmy wykorzystać potencjał tego pięknego obiektu organizując zawody, które równocześnie upamiętnią cześć wspaniałego trenera, twórcy ,,kołobrzeskiej szkoły rzutu oszczepem”. W tym roku oprócz memoriałowych konkursów zaplanowaliśmy także kilka innych konkurencji, aby postarać się pokazać nasz piękny sport kołobrzeskiej publiczności. Sukcesem organizacji takiego wydarzenia będzie frekwencja zawodników i wspaniała sportowa rywalizacja. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do Państwa o wsparcie tego projektu poprzez swój aktywny udział. Mamy ambitne plany, aby rozwijać te wydarzenie co może przyczynić się rozwoju lekkoatletyki w naszym regionie.

Czytaj dalej

Przedstawiciele Prezydium POZLA Gdańsk spotkali się z  z-cą-dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego  Panem Maciejem Kowalczukiem. Prezes Jarosław Ścigała i wiceprezes Leszek Migda przedstawili  program Lekkoatletyka dla każdego i najbliższe plany działań związku. Dużo czasu poświęcono kwestii infrastruktury lekkoatletycznej na Pomorzu. Rozmawiano również o perspektywach rozszerzenia współpracy pomiędzy związkiem i władzami województwa.