UŻYTKOWNICY ON-LINE 

ODWIEDZIŁO NAS

lekkoatletyka_dla_kazdego_logo

ARCHIWUM
Marzec 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
goldwell

Miesięczne archiwum: Marzec 2020

Tyczkarki z Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” Karolina Wejman i Agnieszka Kaszuba, mimo trudnej sytuacji i ograniczeń, które spotkały większość sportowców pokazują jak dbają o podtrzymanie swojej formy w tym okresie.

Dla Was moi Kochani Lekkoatleci przygotowałam trening w ogrodzie. Do udziału w nim zaprosiłam męża i kolegów .. oraz psa? Życzę zdrówka, trzymajcie się .

Na stronie POZLA stworzony został specjalny kanał na YouTube na którym można umieszczać filmy o swoim treningu, lekcjach wf. Proszę o zainteresowanie tą formą LA na Pomorzu. Chyba jesteśmy pierwsi jako województwo.

Adres pod który można wysyłać filmy to film@pomozla.com.pl

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa  SARS-CoV-2
(wywołującego chorobę COVID-19), aby ograniczyć konieczność
wychodzenia z domów, decyzją Prezesa PZLA dr Henryka Olszewskiego
sprawy licencyjne będą realizowane wyłącznie droga elektroniczną.

Czytaj dalej

Szanowni Państwo Koordynatorzy i Trenerzy Ldk!

Działając na podstawie zaleceń Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, rekomendacji Pani Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, Głównego Inspektora  Sanitarnego  oraz Prezesa PZLA  Pana Henryka Olszewskiego w sprawie koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVId-19, wprowadzamy zawieszenie zajęć sportowych w programie Lekkoatletyka dla każdego! z dniem dzisiejszym do odwołania.

Decyzje w kwestii wynagrodzeń trenerów w tym okresie zostaną podjęte przez Zarząd PZLA w stosownym czasie.

Z poważaniem

W imieniu Zespołu Ldk!

Marian Nowakowski

Szanowni Państwo,

W poniższej wiadomości przesyłam komunikaty dotyczące profilaktyki związanej z zagrożeniem korona wirusem COVID-19.

Niniejszą wiadomość otrzymują wszystkie okręgowe związki sportowe oraz instytucje współpracujące z PFS.

Uprzejmie informujemy, że kolejny komunikat w tej sprawie zostanie wydany 1 kwietnia, w oparciu o bieżącą ocenę sytuacji oraz zalecenia i wytyczne organów władzy państwowej oraz służb sanitarno-epidemiologicznych.

Wszystkie bieżące informacje będziemy publikować na stronie Federacji i w mediach społecznościowych.

Komunikat 1:

Uprzejmie informujemy, że w trosce o zdrowie zawodników i kadry szkoleniowej, w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju (zagrożeniem koronawirusem COVID-19), w nawiązaniu do decyzji władz państwowych, zaleceń Państwowego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Sportu, a także decyzji pzs, w uzgodnieniu z Samorządem Województwa Pomorskiego w związku koniecznością podjęcia działań prewencyjnych wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 na terytorium Polski, Zarząd PFS podjął decyzję o odwołaniu wszystkich wyjazdowych zadań szkoleniowych, szkoleń oraz innych wydarzeń organizowanych przez PFS do odwołania, co najmniej do dnia 31 marca br.

Komunikat nr 2:

Uprzejmie informujemy, że w związku koniecznością podjęcia działań prewencyjnych wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 na terytorium Polski, Zarząd PFS, po uprzednim uzgodnieniu z Samorządem Województwa, podejmuje decyzję o odwołaniu Podsumowania Sportu Młodzieżowego zaplanowanego na dzień 13.03.2020.

Komunikat nr 3:

Szanowni Państwo,

W związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19, uprzejmie prosimy o ograniczenie od dnia 11.03.2020 r. bezpośrednich kontaktów z biurem Pomorskiej Federacji Sportu. Podjęte działanie prewencyjne wynikają z troski o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich i mają zminimalizować ryzyka oraz rozprzestrzenianie się choroby.

Wszelkie sprawy prosimy kierować w pierwszej kolejności drogą elektroniczną na adresy mailowe pracowników biura PFS lub telefonicznie.

Z wyrazami szacunku

dr Bartosz Krawczyński

Dyrektor Biura

Zarząd Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki podjął decyzję o zawieszeniu organizacji wszystkich imprez kalendarzowych. Nasza decyzja wchodzi w życie z dniem 10 marca do odwołania.

Działamy w oparciu o decyzje i zalecenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Ministerstwa Sportu oraz  Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Wprowadzając środki ostrożności, mamy na  celu zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i ograniczać skutki jego oddziaływania.

Prezes POZLA w Gdańsku dr Marek Fostiak

Informujemy, że Mistrzostwach Okręgu 14.03.2020r. w biegach przełajowych będą mieli możliwość wystartowania w biegu łączonym z U20 na dystansach 2 km K i 3 km M seniorzy. Zgłoszenia poprzez system : domtel.

Jerzy Klockowski nie żyje. Zmarł w wieku 80 lat. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 07 marca 2020 r. w kaplicy na cmentarzu Centralnym Srebrzysko, Gdańsk, ul. Srebrniki 14, o godz. 11.15, na godz. 12.00 ustalone jest wyprowadzenie do kolumbarium.
Jerzy Klockowski należał do pokolenia sportowców, których obecnie już nie ma. Na wysokim poziomie uprawiał kilka dyscyplin. Zdobywał medale mistrzostw Polski w lekkoatletyce, a mistrzem kraju był w rugby i piłce ręcznej. Reprezentował trójmiejskie kluby: Bałtyk Gdynia, Wybrzeże Gdańsk, Ogniwo Sopot i Lechię Gdańsk. Z tym ostatnim przez długie lata związany był również jako trener i dyrektor.
źródło: trojmiasto.pl

Zarząd Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki składa gratulacje Zawodniczkom, Zawodnikom i ich Trenerom za pełen sukcesów występ podczas 64 PZLA Halowych Mistrzostw Polski.

W klasyfikacji medalowej pomorscy lekkoatleci uplasowali nasze Województwo na pierwszym miejscu w Polsce.

Prezes POZLA Marek Fostiak

Medal złoty

Paulina Borys (SKLA Sopot), skok wzwyż – 1,75 m

Anna Pólkowska (AZS-AWFiS Gdańsk), 800 m – 2:05,75

Medal brązowy

Norbert Kański (AZS-AWFiS Gdańsk), skok w dal – 7,70 PB

Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom), 3000 m – 9:40,34

Patryk Tanaś (AZS-AWFiS Gdańsk), 800 m – 1:53,11


Klasyfikacja województw