UŻYTKOWNICY ON-LINE 

Obrazek chwilowo niedostępny

Obrazek chwilowo niedostępny
ODWIEDZIŁO NAS

lekkoatletyka_dla_kazdego_logo

ARCHIWUM

Luty 2018
P W Ś C P S N
« Sty    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
goldwell

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Płock 22-24.07.2011

W trzecim dniu OOM zawodnicy z województwa pomorskiego wywalczyli aż 10 medali.

Dominik Czaja (SKLA Sopot) 1500 m – medal złoty z wynikiem 3:58,42 s

 

Magda Kotas  (KKB Starogard Gdański) 1500m – medal srebrny z wynikem 4:39.55 s

Damian Rudnik  (MKS Chojniczanka 1930 Chojnice) 1500m – medal srebrny z wynikiem 3:58.89 s

Aleksandra Greszta  (MTS Junior Sopot) 100ppł – medal srebrny z wynikiem 14,05 s

Anna Rzepczyk  (MKS Sambor Tczew) trójskok – medal srebrny z wynikiem  11.83 m

D. Czaja, Ł. Smolnicki, K. Piatkowski, P. Dobek (SKLA Sopot) 4x400m – medal srebrny z wynikiem 3:20.08 s


Klaudia Gołąbek  (AZS-AWFiS Gdańsk) 200m – medal brązowy z wynikiem 25.12 s

Adrianna Tas  (KKL Rodło Kwidzyn) 3000m – medal brązowy z wynikiem 10:05.78 s

Szymon Stecka (MMKS Gdask) trójskok – medal brązowy z wynikiem 13.89 m

Maciej Kargol (KL Gdynia) tyczka – medal brązowy z wynikiem  4.60 m

 

PUNKTACJA WOJEWÓDZKA

1 MAZOWIECKIE 391.0
2 POMORSKIE 273.8
3 WIELKOPOLSKIE 265.5
4 DOLNOŚLĄSKIE 257.5
5 ŚLĄSKIE 254.0
6 PODLASKIE 222.5
7 ZACHODNIOPOMORSKIE 174.0
8 KUJAWSKO-POMORSKIE 146.0
9 ŁÓDZKIE 146.0
10 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 136.0
11 PODKARPACKIE 130.0
12 LUBUSKIE 120.3
13 LUBELSKIE 115.0
14 MAŁOPOLSKIE 110.2
15 OPOLSKIE 75.7
16 ŚWIĘTOKRZYSKIE 32.5

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Płock 22-24.07.2011

Patryk Dobek (SKLA Sopot) zdobył pierwszy medal dla województwa pomorskiego na 400m. Wynik 47,91 zapewnił mu złoty medal.

Pozostali medaliści drugiego dnia mistrzostw:

Marcelina Witek (SKLA Słupsk) oszczep – złoty medal z wynikem 45,96 m

Damian Motyliński (SKLA Słupsk) wzwyż – złoty medal z wynikiem 2,01 m

Mateusz Łunkiewicz (LKS Jantar Ustka) ośmiobój – srebrny medal z wynikem 5406 pkt

Zuzanna Łabiak (AZS-AWFiS Gdańsk) siedmiobój – brązowy medal z wynikiem 4306 pkt


Mistrzostwa Europy Juniorów – Tallin

Agnieszka Kolasa (SKLA Sopot) oraz Agnieszka Karczmarczyk (MMKS Gdańsk) zakwalifikowały się odpowiednio do finału skoku  tyczce z nowym rekordem zyciowym 4,10 m oraz półfinałowego biegu na 400 m ppł.

 

Lista zawodników zgłoszonych do OOM w Płocku, których start będzie jedynie 

możliwy przypadku skreślenia zawodników/zawodniczek z listy osób

zakwalifikowanych do startu (w nawiasie pozycja w rankingu,  pogrubieniem

zaznaczono osoby, którym organizator nie zapewnia zakwaterowania i

wyżywienia):

Kobiety:

400 m pł. K (25)

(25) Natalia KUNZ RTTL ZTE Radom (MAZ)

W dal K (26):

(25) Klaudia ROMANOWSKA LKS Narew Kurpiewski Łomża (MAZ)

(34) Maja LESZCZYŃSKA MKS Durasan Płońsk (MAZ)

Mężczyźni:

100 m M (27):

(23) Mateusz WIKAR KS Cracovia 1906 Kraków (MLP)

(24) Przemysław KUBANEK MKS-MOS Płomień Sosnowiec

(33) Marcin ŁASZEWSKI MMKS Gdańsk (POM)

400 m M (24):

(35) Andrzej PONIEWIERKA MMKS Gdańsk (POM)

400 m pł. M (25):

(26) Marcin BANACKI LKS Lubawa (WMZ)

Kula M (25):

(24) Igor BASTEK OKLA Ostrołęka (MAZ)

Inni zawodnicy „posiadający uprawnienia” do udziału w OOM, którzy nie

zostali zgłoszeni, będą mogli być dopisani jedynie w przypadku skreślenia

zawodników zakwalifikowanych do startu.

Pełna lista zawodników zgłoszonych przez wojewódzkie związki la

znajduje się na stronie PZLA, w panelu zgłoszeń.

Tadeusz Majsterkiewicz

Delegat Techniczny PZLA

 

LISTA OOM

19 Mistrzostwa Świata Weteranów Sacramento – USA, 07-17.07.2011

Pomorscy weterani wywaliczyli 4 medale na MŚW:

Złoty – Marianna Biskup W 45 Pomorski Klub Weteranów Sopot W dal 5.40 m
Srebrny – Antoni Cichończuk M 60 Flota Gdynia Maraton 2:56:50
Brązowy – Marianna Biskup W 45 Pomorski Klub Weteranów Sopot Wzwyż 1.50 m
Brązowy – Marianna Biskup W 45 Pomorski Klub Weteranów Sopot Trójskok 10.49 m

Skład ekipy trenerskiej na OOM w Płocku

Jolanta Ciepłucha – kierownik
Anna Sękowska, Krzysztof Krystecki, Jarosław Wróblewski, Zbigniew Rolbiecki, Krzysztof Szałach, Wojciech Margulewicz, Bogusława Klimaszewska, Ryszard Kański, Mirosław Witek, Aleksandra Reszczyńska
prosimy o potwierdzanie do zawodów (13.07 Gdańsk) dodatkowych noclegów u pani kierownik, są wolne miejsca w autokarach, rozpiska wyjazdu zostanie podana 14.07 na stronie pomozla

Zarząd POZLA

Dodatkowi trenerzy

Wersja 1 – menu

Informacja dodatkowa

Program minutowy

MITYNG  GDAŃSK OLIWA  13.07.2011r

 

13,00   –           MŁOT  K/3/  i  M/6/,  TYCZKA  K/8/

=======================================

14,00   –           400m ppł M/JMŁ.i J/2,3/, w dal M/13/,   wzwyż K/8/, Dysk M/2,-,1/

14,10   –           400m ppł K /5/

14.20   –           100m el. M/30/,

14,40   –           100m el. K/30/

15,00   –           Dysk  K/9/

15.10   –           800m M/21/

15.25   –           800m K/10/, w dal K/11/, wzwyż M/8/

15.35   –           110m ppł. M/2+3/

15.50   –           100 m ppł. K/7+4/ ,  tyczka  M/11/

16.05   –           400m M/15/,kula M/4,1,1/, oszczep K/9/

16.20   –           400m K/ 9/,

16.30   –           1500m M/20/

16.40   –           1500m K/11/, kula K/8/, trójskok K/3/ i M/3/

16.50   –           200m M/16/

17.05   –           200m K/27/

17.25   –           3000m M/1/, oszczep M/3,2/

17.40   –           3000m K/2/

17.55   –           5000M/5/

 

UWAGA: Dystans 3000 m  K i M może nie być rozegrany ze względu na małą ilość zgłoszonych zawodniczek i zawodników – decyzja będzie podjęta na mityngu na godzinę przed biegiem /16,25/, a bieg 5000 m M zostanie przyspieszony.

 

Markowicz Eugeniusz

Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych (U18)

Patryk Dobek zawodnik SKLA Sopot podopieczny trenera Krzysztofa Szałacha zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów młodszych odbywających się w Lille, dwukrotnie bijąc rekord życiowy 47,19 półfinał, 46,67 finał. Gratulujemy zawodnikowi oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów.

 

Regulamin  XIV Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły – Zawody Lekkoatletycznego Pucharu Polski oraz Elitarny Bieg Bursztynowa Mila

Regulamin

Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) wynikiem 82,81 zajął drugie miejsce w konkursie rzutu oszczepem w 53. Memoriale Braci Znamieńskich, który odbył się w miejscowości Zukowskij pod Moskwą. To jego najlepsze tegoroczne osiągnięcie.

Zwyciężył 38-letni Rosjanin Siergiej Makarow, który uzyskał 86,14.

Jedenasty w biegu na 3000 m z przeszkodami był Łukasz Kujawski (SKLA Sopot) – 8.38,00. Zwyciężył Etiopczyk Roba Gary – 8.12,74.

W pchnięciu kulą kobiet najlepszy w tym roku rezultat na świecie – 20,94 m – uzyskała Białorusinka Nadieżda Ostapczuk.

źródło: www.sport.onet.pl