UŻYTKOWNICY ON-LINE

Obrazek chwilowo niedostępny

ODWIEDZIŁO NAS

Reprezentacja Polski na MŚ Jun. Mł. w Cali

Agata Kowalska (KKL Rodło Kwidzyn), Paulina Borys (SKLA Sopot), Agnieszka Kaszuba (KL Gdynia), Nikola Sułek (MMKS Gdańsk), Mateusz Zabłocki (KS AZS-AWFiS Gdańsk) oraz Patryk Baran (MKS Sambor Tczew) zostali połowami do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata.

69. Mistrzostwa Polski Juniorów, Biała Podlaska – 28-30.06.2015

Drugi dzień mistrzostw to kolejne 5 medali.

W biegu na 400 m pł. złoto i srebro zdobyli odpowiednio Michał Galikowski (SKLA Sopot) z czasem 52,67 oraz Marek Wolski (KS AZSAWFiS Gdańsk) – 53,17 PB. W rzucie oszczepem srebrny medal przypadł Aleksandrze Ostrowskiej (KS AZS-AWFiS Gdańsk) – 47,75 m a medal brązowy Klaudii Maruszewskiej (LKS Jantar Ustka) – 46,31 m.

W biegu na 3000 m z przeszkodami Patryk Błaszczyk (LKS Jantar Ustka) wywalczył srebrny medal z czasem 9:15,15.

W pierwszym dniu mistrzostw nasi reprezentanci zdobyli 5 medali.

W skoku wzwyż Paulina Borys zdobyła medal złoty a Paulina Ligarska medal brązowy. Zawodniczki SKLA Sopot uzyskały odpowiednio 1,81 m oraz 1,70 m.

Patryk Sowiński (MKS Sambor Tczew) w biegu na 3000 m, medal brązowy z czasem 8:43,71.

W biegu na 100 m Weronika Błażek (MMKS Gdańsk) zdobyła medal srebrny z czasem 11,98.

W pchnięciu kulą Katarzyna Hnatiuk (MTS Junior Sopot) wywalczyła medal brązowy z rezultatem 14,19 m.

32. Puchar Europy w Wielobojach, Inowrocław – 4-5.07.2015

Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Sztum), Klaudia Muchlada (KS AZS-AWFiS Gdańsk) oraz Karolina Tymińska (SKLA Sopot) zostały powołane na Puchar Europy w Wielobojach.

Mityng – Halluin 25.06.2015

Rafał Kownatke zdobył 2 miejsce na zawodach we Francji w miejscowości Halluin. Wynik jaki osiągnął to 19.68. Kolejnym zawodnikiem z naszego województwa był Krystian Bondarenko, który w rzucie oszczepem zdobył pierwsze miejsce z wynikiem 71.04IMAG0688

ENERGA Athletic Cup: Dobek i Galikowski z minimami

Patryk Dobek wywalczył minimum na Mistrzostwa Świata Seniorów w Pekinie, a Michał Galikowski – na Mistrzostwa Europy juniorów w szwedzkiej Eskilstunie. Sopoccy specjaliści od biegania na wysokich płotkach podczas Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego „wykręcili” czasy, które dowodzą, że ich talenty rozwijają się znakomicie. Mało tego, Galikowski dwukrotnie w drugi weekend czerwca poprawiał swoje rekordy życiowe.

Czytaj dalej

Dofinansowanie do MPJ w Białej Podlasce

Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku, informuje kluby POZLA zainteresowane udziałem zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się w Białej Podlasce w dniach 28-30.06.2015, że Urząd Marszałkowski w Gdańsku dofinansuje każdemu uprawnionemu zawodnikowi startującemu w zawodach 80,00 złotych dziennie do kosztów wyżywienia i zakwaterowania (uprawniony zawodnik to zawodnik posiadający minimum kwalifikacyjne uzyskane w roku 2014 i 2015- reg. PZLA- dofinansowanie dotyczy tylko dni startów, ew. przerwy między startami w ramach uzyskanych minimów, el. plus finały).

Strona 1 z 7612345...102030...Ostatnia »