Get Adobe Flash player

Anna Rogowska zakończyła karierę

Podczas spotkania w Sopocie Anna Rogowska – brązowa medalistka olimpijska, mistrzyni świata i rekordzistka Polski w skoku o tyczce – ogłosiła decyzję o zakończeniu kariery sportowej.

Czytaj dalej

MISTRZOSTWA OKRĘGU POMORSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH TRZEBIELINO 07.03.2015

Program

Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego Młodzików, Juniorów Mł. i Juniorów

w biegach przełajowych VIII Trzebielińskiego Biegu Przełajowego w ramach powiatowego cyklu „Cross Festiwal”

Regulamin

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Regulamin

Skład reprezentacji Polski na HME w Pradze

Na stronie PZLA ukazał się skład reprezentacji Polski na HME. Nasze województwo reprezentować będą:

Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) – 800 m, 1500 m

Syntia Ellward (WKS FLota Gdynia) – 800 m

Rafał Kownatke (LKS Ziemi Puckiej Puck) – pchnięcie kulą

Patryk Dobek (SKLA Sopot) – 4×400 m

Nowakowska zwycięża w crossie IAAF

Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) odniosła cenne zwycięstwo w niedzielnym 38. biegu Almond Blossom Cross Country, należącym do cyklu IAAF Cross Country Permit Meeting, rozegranym w portugalskim mieście Albufeira.

Cichocka i Ellward z minimami na 800 m

Podczas drugiego dnia HMP w Toruniu Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) oraz Syntia Ellward (WKS Flota Gdynia) wypełniły minimum PZLA na Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze. Angelika zdobyła złoty medal z czasem . Syntia z czasem 2:02,94 ustanowiła nowy rekord życiowy (lepszy niż z otartego stadiodiu) i sięgnęła po brązowy medal.

mbi20150222-5474_201502221928W skoku o tyczne Agnieszka Kaszuba (KL Gdynia) wyrównując rekord życiowy wywalczyła brązowy medal z rezultatem 3,90. W trójskoku Michał Lewandowski (SKLA Sopot) zdobył srebrny medal15,79 m. W biegu na 60 m płotki Artur Noga (SKLA Sopot) zdobył brązowy medal z rezultatem 7,78. W biegu rozstawnym 4×200 damskie zespoły KS AZS-AWFiS Gdańsk oraz SKLA Sopot wywalczyły odpowiednio srebrny i brązowy medal. Team z Gdańska biegał w składzie: Klaudia Gołąbek, Agnieszka Karczmarczyk, Aleksandra Maliszewska, Martyna Basa – 1:39,69. Team z Sopotu biegał w składzie: Katarzyna Wesołowska, Katarzyna Płonka, Paulina Klawiter, Karolina Tymińska – 1:39,97.

Kownatke z minimum na Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze

Rafał Kownatke (LKS Ziemi Puckiej Puck) podczas finałowego konkursu pchnięcia kulą na Halowych Mistrzostwach Polski wypełnił minimum na HME w Pradze. Wynik 20,07 to nowy rekord życiowy w hali (poprzedni 19,80) oraz srebrny medal mistrzostw kraju.

Pozostałe medale z dnia pierwszego to zasługa Wojciecha Prokopa (KS AZS-AWFiS Gdańsk) w skoku w dal – 7,44medal brązowy. Również brąz w skoku w dal zdobyła Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Sztum) – 6,36. W biegu na 1500 m mężczyzn srebro wywalczył Damian Rudnik (MKS Chojniczanka 1930 Chojnice) – 3:49,79. Warto dodać, że cale podium w biegu na 1500 m zdobyli zawodnicy z drugiej teoretycznie słabszej serii.

Rekord życiowy Angeliki Cichockiej w Sztokholmie

Angelika Cichocka zajęła 4 miejsce w biegu na 1500m podczas halowego mityngu XL Galan w Sztokholmie. Wynik 4,06,44 jest nowym rekordem życiowym zawodniczki i 3 wynikiem tabel europejskich tego sezonu. W najbliższy weekend w Toruniu odbywają się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy w Pradze. Wicemistrzyni świata z Sopotu jest zgłoszona na 800m i 1500m, jednak trudno będzie pogodzić występy na dwóch dystansach. Gratulacje dla Angeliki i trenera Lewandowskiego !

Transmisja na żywo z Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce

Zapraszamy do oglądania wydarzeń sportowych w telewizji internetowej KP Sport – transmitującej widowiska sportowe z całej Polski. Już w najbliższą sobotę (21 luty 2015 r.) o godzinie 16:00 pokażemy na żywo Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej atletyce.

Zmarła Marianna Biskup

Z żalem informujemy, że 16.02.2015 w wieku 53 lat, po walce z ciężką chorobą, zmarła Marianna Biskup – najbardziej utytułowana polska weteranka.

Marianna Biskup urodziła się 13 sierpnia 1961 roku w Jerutach. Absolwentka gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W latach 80 zawodniczka AZS AWF Gdańsk. Już w młodości uprawiała lekkoatletykę jednak największe sukcesy osiągnęła w kategorii weteranów. W czasie swojej kariery zdobyła aż 37 medali mistrzostw Europy i świata w tej kategorii wiekowej. W 2012 roku ustanowiła, wynikiem 5.30, rekord Europy w skoku w dal w kategorii W50.

Zawodowo pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego w Elblągu, była też trenerką lekkoatletyki.