23242526272829
3031
goldwell
rio2016

Proszę o przesłanie listy osób z klubów , które będą chciały przyjechać na Mistrzostwa Świata juniorów do Bydgoszczy do dnia 8 czerwca 2016 roku .
Organizator zobowiązał się zapewnić tym osobom bezpłatne bilety.
Legenda:  proszę o zaznaczenie iksem sesji, w których dana osobę będzie uczestniczyć.
W niedzielę 24.07 nie ma sesji przedpołudniowej.

bilety

Tomasz Grycko reprezentujący Blizę Władysławowo zdeklasował rywali startujących w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 10.000 m rozgrywanych w Białogardzie. Czas 29.19,56 jest nowym rekordem Tomka.  W marcu zawodnik Wojska Polskiego zdobył tytuł w biegach przełajowych. Należy podkreślić, że podopieczny Piotra Oberziga biegł w obuwiu startowym .
Beata Topka (Talex Borzytuchom) uzyskała minimum w biegu na 1500m- 4.25,45- na I Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych, które odbędą się w lipcu w Tbilisii. Minimum wynosi 4.29,00. Ubiegłoroczny  rekord życiowy zawodniczka poprawiła o ponad 7 sekund. Wynik jest jednocześnie nowym rekordem okręgu pomorskiego kadetek.

W dniu 21 maja 2016 podczas Mityngu Kwalifikacyjnego Juniorów i Juniorów Młodszych oraz  I rzutu Ligi Juniorów  w Gdańsku ogranicza się starty młodzików i seniorów.

Zgłoszenia młodzików prosimy przesyłać na adres : markowicze@wp.pl

Dopuszczenie do startu będzie ograniczone  w konkurencjach rzutowych do 3 prób.

Pełnomocnikiem na zawodach będzie Pan Dariusz Adamczyk

W związku z  programem szkoleniowym  PKM wszyscy trenerzy, których zawodnicy  korzystać będą ze  środków finansowych, proszeni są  minimum  tydzień przed rozpoczęciem  akcji szkoleniowej  o  kontakt z BIUREM  POZLA celem pobrania i dostarczenia dokumentacji dotyczącej szkolenia danego zawodnika/ów/ przed i po zgrupowaniu , (preliminarz, program  szkolenia  i lista zawodników).

Markowicz Eugeniusz

Hubert Chmielak (80,42 m) oraz Bartosz Osewski (80,31 m) – obaj KS AZS-AWFiS Gdańsk podczas dzisiejszego konkursu rzutu oszczepem w Słupsku wypełnili minima na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie.

Cyprian Mrzygłód (KS AZS-AWFiS Gdańsk) wypełnił minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Bydgoszczy – 71,29 m.

W Szanghaju w drugim mityngu tegorocznej Diamentowej Ligi Patryk Dobek – w biegu na 400 m przez płotki, Tomasz Majewski – w pchnięciu kulą i Sofia Ennaoui – w biegu na 1500 m uzyskali wyniki lepsze od wskaźników PZLA na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Patryk Dobek, ulokowany na najmniej korzystnym pierwszym torze, skutecznym finiszem wysforował się na drugie miejsce. Czasem 49.01 uległ o 11 setnych sekundy Amerykaninowi Michaelowi Tinsley’owi, wicemistrzowi olimpijskiemu z Londynu. Na starcie stanęło aż 7 finalistów z ostatnich MŚ w Pekinie, ze złotym medalistą Kenijczykiem Nicholasem Bettem (6 miejsce, 49.31).
Był to drugi występ zawodnika SKLA Sopot w Diamentowej Lidze (w lipcu zajął drugie miejsce w Monako).

W związku uzyskaniem statusu klasy MM na Mityngu w Słupsku  w następujących konkurencjach tj: kula M (7,25) oszczep K (600g) i oszczep M (800g) uległ zmianie nieznacznie program minutowy i tak:

13.00 – KULA M

14.00 – KULA JMŁ I MŁODZIKÓW

15.45 – OSZCZEP K(600g)

Za zmianę przepraszamy. Markowicz Eugeniusz

Pogrzeb Ryszarda KOLASY odbędzie się w dniu 18 maja 2016 roku na cmentarzu Srebrzysko o godzinie 12.30 pożegnanie w nowej kaplicy, wyprowadzenie  urny o  13.00

Polski Związek Lekkiej Atletyki ze smutkiem informuje, że dziś w wieku 52 lat, po walce z ciężką chorobą, zmarł Ryszard Kolasa – były czołowy polski tyczkarz, medalista mistrzostw Europy do lat 20.

Ryszard Kolasa urodził się 17 kwietnia 1964 roku. Jego starszym bratem był Marian Kolasa, dwukrotny medalista halowych mistrzostw Europy, a młodszym Adam, wielokrotny reprezentant Polski w skoku o tyczce.

Ryszard poszedł w ślady starszego brata i zaczął trenować skok o tyczce. W 1983 roku w austriackim Schwechat zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów skacząc 5.40 (wygrał wówczas reprezentujący ZSRR Uzbek, późniejszy wicemistrz olimpijski, Rodion Gataullin).