891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Aleksandra Ostrowska zajmując piąte miejsce w rzucie oszczepem spisała się najlepiej z naszych reprezentantów podczas ostatniego dnia indywidualnych zmagań na 2. Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Nankinie.

Polka konkurs zaczęła przeciętnie od prób na 47.32, 41.77 i 44.96. Na szczęście zawodniczka AZS-AWFiS Gdańsk w ostatniej, czwartej, kolejce rzutów uzyskała wynik 51.79, który pozwolił jej na zajęcie ostatecznie piątego miejsca. Do brązowego medalu młodej oszczepniczce z Trójmiasta zabrakło niespełna pół metra – trzecia w konkursie Japonka Nagisa Mori rzuciła 52.27. Złoty medal wywalczyła Białorusinka Hanna Tarasiuk – tytuł mistrzyni okrasiła rezultatem 59.52.

Oszczepnik Mateusz Strzeszewski miał w finale A tylko jedną mierzoną próbę na odległość 64.29 i został sklasyfikowany na ósmej lokacie. Mistrzem olimpijskim młodzieży został Francuz Lukas Moutarde (74.48).

Dziewiąte miejsce w biegu na 2000 metrów z przeszkodami zajęła Aneta Konieczek. Polka uzyskała rezultat 6:52.78. Złotą medalistką została w Nankinie Kenijka Rosefline Chepngetich (6:22.67).

W finale B biegu na 1500 metrów zwycięstwo, z czasem 4:36.33, odniosła Sylwia Indeka.

Jutro, na zakończenie rywalizacji w lekkoatletyce, rozegrane zostaną biegi sztafetowe 8 x 100 metrów.

Polscy lekkoatleci kończą zmagania w 2. Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży z jednym złotym medalem, który wywalczył kulomiot Konard Bukowiecki.

Kolejna edycja igrzysk olimpijskich dla juniorów młodszych odbędzie się w 2018 roku w Buenos Aires.

Wyniki: Nankin