Szymon Sadowski (LKS Fenix Słupsk) – rzut oszczepem

Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom) – 1500 m

Agnieszka Kulak (LKS Jantar Ustka) – rzut dyskiem

20150724

Uprzejmie informuję, że MISTRZOSTWA POLSKI U-23 W WIELOBOJACH 2015 odbędą się w Warszawie w dniach 19-20 września 2015. Organizatorem zawodów będzie Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

Ostatni dzień mistrzostw to kolejne 5 medali dla naszego województwa.

Złoto dla Artura Nogi (SKLA Sopot) w biegu na 110 m pł. – złoto z czasem 13,39. W skoku o tyczce Olga Frąckowiak (KS AZS-AWFiS Gdańsk) srebrny medal z rezultatem 4,10 m. Trzeci medal w mistrzostwach wywalczyła Marta Jeschke (SKLA Sopot) w biegu na 200 m – medal srebrny z czasem 23,27. Angelika Cichocka (SKLA Sopot) drugi srebrny medal, tym razem w biegu na 1500 m z czasem 4:12,71.

Klaudia Gołąbek, Aleksandra Maliszewska, Anna Dobek oraz Agnieszka Karczmarczyk (KS AZS-AWFiS Gdańsk) medal srebrny z czasem 3:39,40 w biegu rozstawnym 4×400 m.

Prosimy o pilne potwierdzanie zapotrzebowania na pobyt i przejazd  trenerów klubowych i zawodników z miejsc XXI-XXIV na OOM w Łodzi w biurze POZLA.  Zgodnie z decyzją Zarządu PZLA zawodnicy z lokat poza XX są finansowani przez poszczególne kluby. Wyjazd jest planowany  4 sierpnia o godz 9.00 – dwa autokary  ze Słupka i Gdańska (szczegóły w kolejnym komunikacie) .

Czytaj dalej

Drugi dzień mistrzostw to aż 3 medale SKLA Sopot. Złoto dla Patryka Dobka w biegu na 400 m pł., który bez większych problemów zwyciężył zwalniając na ostatnich metrach. W biegu na 800 metrów kobiet medal srebrny dla Angeliki Cichockiej 2:03,28. Brąz świetnym finiszem wywalczyła Syntia Ellward (WKS Flota Gdynia) z czasem 2:04,72. W biegach rozstawnych 4×100 m zawodniczki z Sopotu w składzie Katarzyna Wesołowska, Paulina Klawiter, Marta Jeschke oraz Karolina Tymińska zdobyły brązowy medal z czasem 44,90.

91. Mistrzostwa Polski Seniorów, Kraków – 19-21.07.2015

Pierwszy dzień mistrzostw obfitował w niewiele konkurencji finałowych. Jednakże nasi zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali.

W rzucie oszczepie pań podium podzieliły między siebie zawodniczki Sopotu oraz Gdańska. Złoto dla Marceliny Witek (SKLA Sopot) – 56,80. Srebro dla Marty Kąkol (KS AZS-AWFiS Gdańsk) – 56,34 PB. Brąz dla Urszuli Jakimowicz (SKLA Sopot) – 53,17. W męskim oszczepie Krystian Bondarenko (KS AZS-AWFiS Gdańsk) zdobył srebrny medal poprawiając życiówkę o prawie 3 metry – 78,06 m.

W konkrecjach biegowych Przemysław Słowikowski na 100 zdobył złoto z czasem 10,39 przy bezwietrznej pogodzie (-0,1). W sprincie kobiet Marta Jeschke (SKLA Sopot) zdobyła srebrny medal z najlepszym wynikiem sezonu – 11,50. W biegu na 5000 m pań Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) wywalczyła srebrny medal z czasem 15:46,20

23. Mistrzostwa Europy Juniorów, Eskilstuna -16-19.07.2015

Weronika Błażek (MMKS Gdańsk) srebrną medalistką Mistrzostw Europy Juniorów w biegu rozstawnym 4×100 m. Czas srebrnej sztafety to 45,28. Dziewczyny biegły w składzie: Weronika Błażek, Karolina Ciesielska, Ewa Swoboda oraz Zuzanna Kaniecka.

Transmisje z drugiego i trzeciego dnia na stronie www.sport.tvp.pl. Drugi dzień od godziny 16:30 a trzeci od 15:50

Z głębokim żalem zawiadamiamy że
10 lipca 2015 zmarł Ryszard MARESCH,
zasłużony działacz sportowy, sędzia lekkoatletyczny,
w latach 1957-1961 Vice Prezes Gdańskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki
Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 20 lipca 2015 r. o godz. 11.30
 w nowej kaplicy na  cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku Wrzeszczu.

Kosmiczny Dobek! 48.62 w Diamentowej Lidze!

48.62 i drugie miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki podczas Diamentowej Ligi zajął Patryk Dobek! Zawodnik SKLA śrubuje swój rekord życiowy i w imponującym stylu melduje się w ścisłej światowej czołówce.

Dobek najlepszy w Europie! Z Estonii wraca ze złotem i srebrem

Patryk Dobek z tytułem Młodzieżowego Mistrza Europy (do lat 23)! Bieg finałowy w Tallinnie sopocianin wygrał pewnie, a zwycięstwo okrasił rekordem życiowym poniżej 49 sekund!

OOM – ŁÓDŹ !!!

Zgłoszenie reprezentacji województwa pomorskiego na OOM w Łodzi jest dostępne w systemie domtel- sport. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z wiceprezesem Jarosławem Ścigałą. Niektórzy zawodnicy nie posiadają aktualnych licencji , więc nie mogą być wpisani. Osoby , które znajdą się na listach po wykreśleniach zostaną dopisane . Zgodnie z decyzją MSiT oraz PZLA, zawodnicy na miejscach 1-20 są finansowani przez MSiT, kolejne cztery lokaty (21-24) pobyt finansują zainteresowane kluby. W ramach dotacji od Samorządu Województwa będzie sfinansowany wspólny przejazd autokarem dla wszystkich zawodników i trenerów . Zapotrzebowanie w tym zakresie należy zgłaszać do POZLA. Skład ekipy trenerskiej zostanie ustalony na podstawie  ostatecznej liczby zgłoszeń. Priorytetem będzie udział w ekipie trenerów ZKNJ.

Powołania grupy rzutów ZKNJiM

Powołanie

UWAGA!
Pomorski OZLA informuje o zmianie  miejsca zawodów w dniu 22 lipca 2015r. /środa/
Mityng odbędzie się w Gdańsku nowy regulamin w załączeniu

Regulamin

OOM komunikat organizacyjny

Komunikat

OOM – wykreślenia !!!

Przypominamy o obowiązku podawania do POZLA wykreśleń zawodników w przypadku awansu do OOM w ponadregulaminowej ilości konkurencji. Powyższe dane należy przesłać niezwłocznie do biura POZLA. Patrz regulamin OOM

Regulamin Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych – OOM 2015

Regulamin

PE w Wielobojach: Polska wraca do superligi!

Reprezentacja Polski zajmując drugie miejsce w zawodach I ligi 32. Pucharu Europy w Wielobojach wywalczyła awans do superligi. Indywidualnie pierwsza była Karolina Tymińska, a trzeci Paweł Wiesiołek.

Lista zawodników zakwalifikowanych na obozy Kadry Wojewódzkiej Młodzików w lekkiej atletyce w Tucholi i Charzykowy

Lista

10. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Tallinn – 9-12.07.2015

Reprezentanci województwa pomorksiego:

Syntia Ellward (WKS Flota Gdynia)

Agnieszka Karczmarczyk (KS AZS-AWFiS Gdańsk)

Marcelina Witek (SKLA Sopot)

Przemysław Słowikowski (WKS Flota Gdynia)

Patryk Dobek (SKLA Sopot)

Zarząd Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki składa serdeczne podziękowania trenerom i zawodnikom Naszego Okręgu za włożony wkład pracy w osiągnięciu sukcesu sportowego na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej, które zaowocowały w rywalizacji województw 2 miejscem