MITYNG KWALIFIKACYJNY ( I klasy) + wieloboje Bydgoszcz 12-13 maja 2012

Komunikat organizacyjny

Komunikat XVIII Festiwalu Skoku WzwyżSkórcz 25.04.2012r

Komunikat

Chabowski z minimum na Londyn!

Marcin Chabowski (WKS Flota Gdynia) z czasem 2:10:07 zajął czwarte miejsce w maratonie w Düsseldorfie. Zwyciężył Etiopczyk Seboka Tola.

Polak linię mety minął jako czwarty ustanawiając wynikiem 2:10:07 rekord życiowy – rezultat zawodnika Floty Gdynia jest lepszy od minimum PZLA na igrzyska w Londynie (2:10:30). Polak po połowie dystansu był poza czołową „10”, jednak w drugiej części biegu w imponującym stylu wyprzedził kilku rywali (w tym aż sześciu Kenijczyków, do których na półmetku tracił 45 sekund). Zwycięzca biegu Seboka Tola czasem 2:08:27 ustanowił rekord trasy (w styczniu w Dubaju osiągnął bardzo dobry wynik 2:06:17). Drugie miejsce zajął Kenijczyk Duncan Koech (2:08:33), a trzecie – jego rodak Abraham Kiprotich (2:08:35), startujący od 10 miesięcy w barwach Francji.

Radek Vice Mistrzem Polski !

W ostatni weekend w Dębnie odbyły się 82 Mistrzostwa Polski w Maratonie. Radek, zajął czwarte miejsce open i drugie w klasyfikacji mistrzostw. Do swojej kolekcji dorzucił srebro. Ma już w swoim dorobku dwa złote i dwa srebrne medale.

XXII Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności 3 Maja 2012

Regulamin

Witam,

Ze względu na utrudnienia spowodowane nieprawidłowym działaniem strony internetowej Federacji, w załączeniu przesyłam wzory tabel do zbierania danych dotyczących kadry trenerskiej, klubów sportowych oraz placówek (pismo PFS/218/2012). Jednocześnie informuję, że termin przesyłania wyżej wymienionych danych został wydłużony do 25.05.2012 r.

Wzory tabel – zbieranie danych

We wtorek 17.04.2012 otwarto nową halę lekkoatletyczną w Słupsku. Piękny obiekt z zapleczem sanitarno- hotelowym i siłownią kosztował ponad 12 mln złotych. Połowa środków została sfinansowana z budżetu centralnego. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Pomorski Pan Ryszard Stachurski( wcześniej sekretarz stanu w MSiT) oraz Prezes POZLA Pan Marek Fostiak. Hala nosi imię nieodżałowanego trenera Ryszarda Ksieniewicza.
Życzymy, aby obiekt przyczynił się do rozwoju „królowej sportu” w Słupsku i na całym Pomorzu. Zdjęcia oraz video z dzisiejszego spotkania na stronie www.gp24.pl.

W związku ze zbliżającym się sezonem lekkoatletycznym 2012 Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki prosi o przestrzeganie ogólnych zasad dotyczących zawodów organizowanych na terenie okręgu.

Regulaminy Zawodów 2012

Lista osób powołana na zgrupowanie KWJ blok sprintu i wytrzymałości – Zakopane 28.04-09.05.2012r.

Powołanie

XVIII FESTIWAL SKOKU WZWYŻ PRZY MUZYCE SKÓRCZ 25.04.2012 r.

Regulamin

Szanowi Państwo,

W imieniu organizatorów Mistrzostw Polski AZS w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 12-13 maja w Łodzi uprzejmie przypominam, że w najbliższy piątek, tj. 13 kwietnia upływa termin nadsyłania zgłoszeń ilościowych. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się w załączonych plikach – Komunikacie Organizacyjnym nr 1 oraz Regulaminie Mistrzostw.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Aleksandra Leszczyńska
AZS Łódź

Witam,

W załączeniu przesyłam pismo Dyrektora PFS z prośbą o pomoc w zbieraniu danych na temat kadry trenerskiej, klubów oraz obiektów sportowych.

ZAŁĄCZNIK

Mistrzostwa Świata Weteranów

Podczas Halowych Mistrzostw Świata Weteranów, które odbyły się w Jyvaskyla, FIN Marianna Biskup – Pomorski Klub Weteranów Lekkiej Atletyki – wywalczyła 3 medale w kategorii wiekowej W50. Dwa tytuły mistrzyni świata zdobyła w skoku w dal z nowym rekordem Polski 5.23 m i w trójskoku z wynikiem 10.61 m. W skoku w wzwyż zdobyła medal brązowy z nowym rekordem Polski 1.48 m.